Co różni rozmowę z psychologiem od rozmowy z przyjacielem lub współmałżonkiem?

Na co dzień wsparcia i porady szukamy przede wszystkim u znajomych i bliskich. Jeśli decydujemy się na skorzystanie z usług zawodowego psychologa, to dlatego, że:

  • profesjonalny psycholog wie, gdzie są i pomoże uniknąć typowych pułapek
  • potrafi rozmawiać o sprawach trudnych emocjonalnie
  • jest neutralny – w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań nie jest ograniczony przez stosunki i historię, która łączy Pacjenta z rodziną czy znajomymi
  • w pracy jest skoncentrowany na Pacjencie i jego sprawach

Izabela Wożyńska-Więch

Psycholog, psychoterapeutka, założycielka Poradni Centrum-Ja
Od ponad 20 lat pomaga osobom dorosłym, parom i małżeństwom w przezwyciężaniu trudności życiowych oraz w rozwijaniu osobistego potencjału. Prowadzi psychoterapię indywidualną w nurcie psychodynamicznym oraz terapię par i małżeństw. Dodatkowo prowadzi coaching dla liderów i menedżerów, wspierając ich w rozwoju kompetencji miękkich i efektywnej pracy z zespołem.

Swoją wiedzę i umiejętności zdobywała podczas podyplomowego Studium Psychoterapii Indywidualnej i Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji. Od siedmiu lat uczestniczy w seminarium na temat psychoanalitycznej pracy z parami, prowadzonym przez Stanleya Ruszczyńskiego oraz Mary Morgan z Kliniki Tavistock w Londynie. Dodatkowo ukończyła szkolenie z zakresu terapii par i małżeństw w podejściu zintegrowanym, realizowane przez Krakowską Fundację Rozwoju Psychoterapii, oraz podyplomowe studia z Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Warszawskim.
Od 2003 roku współpracuje z magazynem psychologicznym „Charaktery”, gdzie publikuje artykuły i udziela komentarzy eksperckich.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi tematami